forsidebilde

FORUM for TEKNOLOGI

09. februar 2026 | Tekst: NiV
Teknologi, sikkerhet og geopolitikk var blant hovedtemaene da bransjen samlet seg til en faglig møteplass med innsikt i cyber security i embedded systemer, nye EU-krav og markedstrender – kombinert med paneldebatt og nettverksbygging.
Start


Agenda for møtet (link til presentasjoner finner du under):


Cyber security i Embedded Systemer, nye EU krav i 2026 
v/Cyber Resilience Act ('CRA')

Konsekvenser for utvikling og eierskap
v/Ole Thomas Evjen Haave, R&D Engineer  Cyber security, Kongsberg Discovery & Jan Leithe, utviklingsleder, Tangen Engineering
 
Geopolitisk påvirkning av anskaffelser og valg av elektronikk-komponenter
Norbit – om egen anskaffelses-/innkjøpsstrategi
   v/Anders Holmen Gundersen, Supply Chain Director, Norbit
 
Paneldebatt:
Kongsberg Discovery, Norbit, Tangen Engineering, Aurotech Ultrasound og SonoFit

Nyheter fra regionen Bilde 3
bilde 3
Teknologisamarbeid på tvers av regioner gir vekstmuligheter for Stjørdal

Fra Tangen Engineering sin side er vi veldig fornøyd med at så mange fra regionen og også Trondheimsmiljøet møter opp på Stjørdal for å diskutere teknologi.
Helt tydelig at dette med nye EU krav rundt Cyber Security, komponenttilgang på elektronikk og demonstrasjon av ny teknologi har interesse for en rekke selskaper.
Veldig positivt også at større aktører som Kongsberg Maritime og Norbit stiller opp og deler sine erfaringer med en rekke andre aktører.

Skal vi sette Stjørdal på kartet for vekst innen teknologi fremover må vi jobbe tettere sammen med selskaper i Trondheim og utenfor regionen.
Slike samlinger er viktig for å knytte teknologiselskaper med felles utfordringer sammen, sier Arve Leren.

Bilde 5bilde 4